Sekcja Strategii i Bezpieczeństwa Międzynarodowego

sekcja-strategii

Koordynator: Patrycja Bardziowska

bardzikowska.patrycja@gmail.com

Sekcja Strategii i Bezpieczeństwa Międzynarodowego KSSM UJ powstała w październiku 2013 roku. Jest zapełnieniem istniejącej luki w tematyce podejmowanej przez Koło.

Tematy, jakimi zajmuje się sekcja (choć nie ogranicza się tylko do nich) to szeroko rozumiana wojskowość i strategia, a także cywilne aspekty bezpieczeństwa, takie jak zagadnienia powiązane z bezpieczeństwem finansowym, polityką i współpracą celną, czy walką z przestępczością zorganizowaną. Obecnie sekcja dąży do utrwalenia schematu jednego merytorycznego spotkania w tygodniu, czy to w formie wykładu osoby posiadającej wiedzę z powyższych sektorów, czy też dyskusji uczestników nad konkretnym tematem.

Oprócz tego, w ramach prób wprowadzenia elementu praktycznego do kształcenia, Sekcja spotyka się na sesjach gier planszowych, w których każdy może spróbować swoich sił jako głowa państwa. Można się przekonać, jak trudne bywają negocjacje, a plany poszerzania swoich wpływów mogą legnąć w gruzach w zetknięciu z najbardziej nieprzewidywalnym czynnikiem – istotą ludzką.

Jeśli od dzieciństwa zaczytujesz się w traktatach Sun Tzu albo rozpoznajesz większość elementów sprzętu wojskowego, czy też interesujesz się tematami związanymi z walką z przestępczością międzynarodową, bezpieczeństwem politycznym, finansowym i regionalnym, albo po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę – nie czekaj, dołącz do nas!