Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie | spotkanie otwarte -11 maja 2017 r.

➡️ Chcecie się dowiedzieć jak wygląda życie chrześcijanina w świecie islamu?
➡️ Czy da się odróżnić muzułmanina od chrześcijanina na Bliskim Wschodzie?
➡️ Czy każdy muzułmanin jest zły?
➡️ A może nurtuje Was to, gdzie w Teheranie serwują najlepszą kawę?

Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedzieliście 👉 TAK 👈 – mamy dla Was świetną propozycję spędzenia popołudnia!

Już w nadchodzący czwartek (11 maja) Sekcja Wschodnia oraz Sekcja Strategii i Bezpieczeństwa Międzynarodowego KSSM UJ zapraszają na niepowtarzalną okazję porozmawiania z Marcinem Rzepką. Znajdziemy czas zarówno na frapujące opowieści dotyczące życia na Bliskim Wschodzie, jak i serię pytań i dyskusję.

Marcin Rzepka to polski filolog i kulturoznawca, podróżnik, zastępca dyrektora Instytutu Historii Wydziału Historii I Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, redaktor naczelny periodyku „Orientalia Christiana Cracoviensia”, współpracownik „Polski Zbrojnej” i czasopisma internetowego BliskiWschód.pl
Interesuje się zagadnieniami mniejszości narodowych i wyznaniowych na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza funkcjonowaniem małych kościołów chrześcijańskich w otoczeniu islamskim. Bada zagadnienia kształtowania się świadomości narodowej w krajach Zatoki Perskiej i przejawów nacjonalizmu. W szczególności analizuje działalność misjonarzy ewangelickich w krajach tradycyjnie muzułmańskich oraz porusza problem prześladowań na tle religijnym.