Sekcja Prawa Międzynarodowego i Praktyki Dyplomatycznej

Koordynator: Julia Makulik (julia.makulik@kssm.pl)

Opiekun naukowy: dr Agnieszka Czubik

Kontakt: sekcja.pmipd@kssm.pl

Jeżeli bliskie są ci problemy współczesnego świata, twoją pasją jest praca w służbie dyplomatycznej, a marzeniem rozmowa ze znanymi osobistościami ze świata nauki i polityki, dobrze trafiłeś! W ramach Sekcji Prawa Międzynarodowego i Praktyki Dyplomatycznej członkowie starają się zrozumieć skomplikowane mechanizmy rządzące współczesnym światem, to, co stoi za decyzjami najważniejszych aktorów na arenie międzynarodowej i ramy proceduralne, w ramach których funkcjonuje ład światowy.

Dlaczego akurat Sekcja PMiPD? Głównym motorem działania jej członków jest chęć poznania i lepszego zrozumienia świata. Właśnie dlatego nasza codzienna działalność obejmuje tematyczne panele dyskusyjne na bieżące tematy, gdzie liczą się wszystkie punkty widzenia. Innym obszarem działalności są debaty, które pozwalają kształtować i doskonalić nasze umiejętności wygłaszania publicznych przemówień. Do tego dołączają różne projekty negocjacyjne, w ramach których członkowie uczą się bronić swojego zdania.

Naszym flagowym projektem są spotkania w ramach Dyplomacji Czterech Stron Świata, które w ostatnich latach zgromadziły ludzi zainteresowanych sytuacją w m.in. Kanadzie, Armenii czy Chinach. Oprócz tego organizowane są liczne slajdowiska połączone z debatą, które ostatnio skupiły się na polityce Iranu, mechanizmach na Bliskim Wschodzie oraz na zagadnieniu „państwowości” Kurdystanu. W ramach Koła pomagamy również w organizacji Festiwalu Dyplomatycznego cieszącego się wieloletnią tradycją.

Jeżeli masz ochotę rozwijać swoje umiejętności z zakresu stosunków międzynarodowych, dołącz do nas!

Działalność sekcji można śledzić również na blogu The Jagiellonian View.